MayaClixFamily

Welcome to mayaclix

MayaClixFamily Forum

VAZNO : $30 Zadaca samo za Makedonci!

Started by Tamar4e 2019-11-01 at 17:51
13 replies to this topic
Tamar4e
Honey Bee
Level: Level 1
Moderator
Posts: 379
Дечки како што сигурно веќе забележавте има нова достапна задача за членовите од Македонија.
Послем долги преговори и убедувања на Админите успеав да се изборам за ваква задача која ќе поможи апсолутно на секој член за брз напредок и успех во работата!

Јас на овај сајт започнав како и сите вас како обичен член, но со упорност и посветеност ( секогаш бев активна во форумот и давав одговор и помош на сите што ќе побараја! ) стигнав до вработување директно во компанијата на MayaClix ( кога предходниот модератор го одпуштија поради несериозност, мене ми беше понудена позицијата модератор)

Со стапувањето на оваа позиција од секогаш се борам за членовите од нашата држава!
Секогаш кога некој од Македонците ќе ги прекрши правилата T.O.S и треба да биде суспендиран јас секогаш и за СЕКОЈ се борам да им се прогледа низ прсти на таквите членови!

Е сега во врска со задачата, задачата е спонзорирана лично од мене ( се согласив да добивам 30% помала плата) , бидејќи нормално секоја услуга на сајтот кошта пари, треба да се плати, но се разбира со огромен попуст ( како за мене) ! Мојот бенефит од све ова е ако сајтот расти , се зголемува бројот на членови подоцна ќе добијам унапредување и нормално поголема плата, така да вреди ваквата инвестиција од моја страна!

Доколку се покаже како успешна оваа задача. односно ја изработат што поголем број на членови, подоцна во иднина ќе можам да се изборам за слични задачи и тоа платени и по $50 а и повеќе! Доколку интересот е слаб, ќе нема вакви задачи повеќе во иднина!

Задачата се наоѓа тука :
http://mayaclixfamily.com/index.php?view=account&page=ptsu
Кликнете на насловот и ДЕТАЛНО прочитајте ги инструкциите, ако ја поднесите на одобрување а нешто не е како штп се бара ќе бидете одбиени и повеќе нема да ви биде достапна задачата, значи нема втора шанса!

На кратко за да ги добиете тие $30 потребно е да препорачате 3ца пријатели/роднини на сајтот како ваши директни реферали, измами со лажни сметки не се дозволени, и невозможно е да ги прелажите бидејќи системот за заштита им е на многу напредно ниво!

Како да го направите ова?
Најлесен начин е на 3ца луѓе што ги познавате, објаснете им све за работата, што се вели ако треба дома одете им вие регистрирајте ги од кај нив, и во живо објаснете им како се работи и како се стигнува до големи суми!


Горе долу тоа е све за оваа задача ако имате прашања пишувакте reply на овај пост ќе ви одговорам на сите! Поздрав

Вашиот модератор
Тамара
« Last Edit: 2019-11-01 at 17:52 by Tamar4e »
GalileoGalilej
Ground Bee
Level: Level 1
Posts: 7
Odlicna zadaca, Makedoncite kako najbrojni i najvredni clenovi na Mayaclix go zasluzija ova
No ova e istotaka i zasluga na nasiot drag administrator Tamarce, znaci blagodarenie i do nea i do timot na Mayaclix

E sega da prasam do koga e dostapna i dali koga ke ja zavrsis treba support ticket da pravis??
Vi blagodaram
bakiz
Ground Bee
Level: Level 1
Posts: 15
Jas kmam 1 DR i aktiven e
Dali kje se brojat i negovite klkovi kako vo tie 3ca viknati prijateli ili treba uste novi 3 bez toj DR sto mi e pozz
cekovski8
Ground Bee
Level: Level 1
Posts: 36
Received: $0.00
Balance: $2.5678
Referrals: 0
Браво Тамара !! Секоја чест за посветеноста во оваа работа
marijana_jordanovska
Ground Bee
Level: Level 1
Posts: 2
Tamara prvo blagodarnost sto sakas da ni pomognes, bez razlika sto ako uspee zadacata imas i ti soodveten benifit.
Imam edno prasanje kade treba da se preporacaat 3-cata prijateli, ako jas ima pomognam da se registriraat kako ke znaete deka jas sum gi predlozila?

Mozde i direkno na e-mai da mi pises
marijana_jordanovska@yahoo.com

Odnapred Blagodaram,
Pozdrav Marijana!
AngelaMax
Ground Bee
Level: Level 1
Posts: 1
Do koga ima rok na traenje ovaa zadaca
Tamar4e
Honey Bee
Level: Level 1
Moderator
Posts: 379
Здраво,
GalileoGalilej : Достапна ќе е сигурно месец денови, све зависи од тоа дали ќе има интерес за истата. Не е потребно тикет да се испрати,само си правите submit на самата задача, објаснето е во инструкциите на истата.
bakiz : предходни реферали што сте имале нема да се бројат, потребни ти се 3 нови реферали.
marijana_jordanovska : Потребно е да ги препорачаш како твое директни реферали, користејќи го твојот линк за препорака кој можеш да го најдеш во "banners" од менито лево кога си логирана.
AngelaMax : Се зависи од покажаниот интерес од страна на членовите во секој случај најмалку месец денови ќе трае, и да не е достапна задачата повеќе тие што ја извришиле ќе си добијат по 30 долари.

Поздрав

Вашиот модератор
Тамара
Annitta
Ground Bee
Level: Level 1
Posts: 28
Едно објаснување ве молам:

Откако ќе се заврши со препорачување на директните реф. и откако ќе направат по 400 клика, Се прави SEND во самата задача? (бидејќи нема поле SUBMIT како што пишува во упатството. Има SEND и RETURN

Кај Username or Email used in signup process. го ставам мојот USERNAME (email)?

Кај Welcome email or any extra information. ги ставам USERNAMES од рефералите?
Фала!
Natasha
Ground Bee
Level: Level 1
Posts: 8
Kij link od banners treba da se kopira i da im se isprati na potencijalnite referali?tnx
cekovski8
Ground Bee
Level: Level 1
Posts: 36
Received: $0.00
Balance: $2.5678
Referrals: 0
Koga si kaj tvojot account od leva strana imash edno meni shto izgleda vaka
Global
Account Summary
Add funds
Upgrade Account
Withdraw
Banners
Crack The Vault
Head And Tail
kliknuvash na banners i tamu se naogja linkot sto treba da go kopirash i da go ispratish na prijatelite