MayaClixFamily

Welcome to mayaclix

MayaClixFamily Forum

Odbien depozit

Started by gogogogo 2019-03-05 at 20:55
13 replies to this topic
gogogogo
Honey Bee
Level: Level 2
Posts: 14
Received: $0.00
Balance: $16.93834
Referrals: 431
Zdravo sakam da prasam zosto ne mozam da vlozam pari? Ja verifikuvav kartickata mi pratija poraka deka e se okej so nea a koga sakam 150 $ da si prefrlam na smetkata na kraj mi pisuva transaction declined? Moze li nekoj da mi kaze zosto?
Tamar4e
Honey Bee
Level: Level 1
Moderator
Posts: 256
Здраво, да не немаш доволно средства? Обиди се со помала сума, бидејки си има провизија, плус конверзија од денар во долар... Поздрав


Вашиот модератор
Тамара
gogogogo
Honey Bee
Level: Level 2
Posts: 14
Received: $0.00
Balance: $16.93834
Referrals: 431
Ke probam utre denes mi pisuva ne sum mozel povekje od tri pati..fala vo sekoj slucaj
gogogogo
Honey Bee
Level: Level 2
Posts: 14
Received: $0.00
Balance: $16.93834
Referrals: 431
Ne e do toa..imam150$ na kartickata a probav na solid trust da vlozam prvo 70 pa posle 60 $ i dva pati mi se napisa deka transakcijata e odbiena
Tamar4e
Honey Bee
Level: Level 1
Moderator
Posts: 256
Здраво, што ти пишува кога ќе те одбие? или само transaction declined? За каква картичка се работи и од која банка? Поздрав


Вашиот модератор
Тамара
gogogogo
Honey Bee
Level: Level 2
Posts: 14
Received: $0.00
Balance: $16.93834
Referrals: 431
Samo toa mi pisuva deka e odbiena..master card od stopanska banka e kartickata
Tamar4e
Honey Bee
Level: Level 1
Moderator
Posts: 256
Ако се работи за стопанска скопска, тие картички ја имаат најновата 3D заштита, на тој начин што при обид за интернет трансакциона на твојот мобилен телефон пристигнува, порака со код кој треба да го внесиш, доколку не ти пристигнува таква порака, најверојатно не ти е ажуриран мобилниот број, најдобро е да одиш во најблиската експозитура, за решавање на овај проблем. Поздрав

Вашиот модератор
Тамара
gogogogo
Honey Bee
Level: Level 2
Posts: 14
Received: $0.00
Balance: $16.93834
Referrals: 431
Ne mi bil azuriran brojot sega go azurirav ama pak mi bese osbiena transakcijava
Tamar4e
Honey Bee
Level: Level 1
Moderator
Posts: 256
Хм, не би требало да има проблем, во таков случај, можеш да си прашаш во експозитурата, да проверат во трансакциите да видат зошто е одбиено, или поедноставен начин ако имаш картичка од друга банка, или некој твој близок да има картичка, стави ги парите на нивната картичка и направи депозит така, навистина незнам како да ти помогнам, со стопанска скопска најчесто све си е супер , немало никакви проблеми. Само да напоменам доколку правиш така ако картичката на која би ги ставил средства се од нлб, потребно е корисникот на картичката да оди еднаш до експозитура да пополни барање за интернет трансакции, ако е од друга банка не е потребно ништо. Поздрав и пиши што ќе направиш

Вашиот модератор
Тамара
gogogogo
Honey Bee
Level: Level 2
Posts: 14
Received: $0.00
Balance: $16.93834
Referrals: 431
Bev i vo banka i tamu mi kazaa deka voopsyo ne stigale transakcii vo bankata..da gi kontakyiram li solid pay mozno li e da e do stranata nesto?